بسم الله الرحمن الرحیم
آخرین روز ماه مبارک رمضان بود.دلم خیلی گرفته بود.هوای امام رضا(ع) کرده بود.راه افتادم رفتم راه آهن.نزیدک اذان مغرب بود.بلیط گیر آوردم.۱۰ دقیق به اذان سوار قطار شدم و قطار ساعت ساعت ۵:۴۰ حرکت کرد.نتونستیم نماز رو اول وقت بخونیم.)البته من تنها بودم.منظورم بقیه مسافرها هست(ورامین قطار ایستاد برای نماز مغرب و عشاء.داخل مسجد شدم .دیدم نماز جماعت ، طبق عادت نگاه کردم ببینم امام جماعت کیه؟حداقل ظاهر العدالت که باید باشه.دیدیم خیلی نورانیه و حدسی هم زدم.چون چهرشون رو ندیدم.نماز تموم.دیدم حدسم درست بوده.همونی که می خواستم برم دفترشون برای طرح یک شبهه همسفرمه.سلام کوتاهی و خدا حافظی...خیلی صمیمی بودند.شنیده بودم ولی باورم نمی شد.
دنبالشون رفتم و کوپشون رو یاد گرفتم....با پسرشون صحبت کردم و قرار شد نیم ساعت دیگه بیام تا حضرت آقا جابجا بشن.
رفتم و برگشتم.چند تا خانم خدمت آقا بودند.منتظر موندم تا اومدن بیرون.رفتم داخل کوپه .گفتم می خوام خصوصی صحبت کنم.همه رفتند بیرون.حتی محافظ ها.فقط یکی شون بیرون ، دم در ایستاده بود.منم دلو زدم به دریا...یک سوالی که الان می خوام بگم و منظورم هست رو مطرح کردم.بعد یک شبهه ای که برای یکی از دوستان پیش اومده بود و من نتونستم به قطع جواب بدم رو مطرح کردم و فهمیدم که درست بوده.و بعد یک مساله شخصی.
اما سوال اول چه بود؟...
قبل از سفر یکی از خواهرها از مطلبی گلگی می کردند و دو دل بودند در مورد رابطه خانم ها و آقایون در چت و به صورت نوشتاری ،صوتی و حتی اس ام اس.این رو با من مطرح کردند.جوابهائی به ایشون دادم.ولی خیلی صریح و به قطع نمی تونستم جواب بدم.
اینکه می گم سفر پربرکتی بود برای همین ها ست.مطلب رو خدمت حضرت آیت الله مکارم شیرازی)حفظه الله مطرح کردم و ایشون در جواب به حقیر خیلی صریح فرمودند :
اینگونه رابطه ها که فرد می داند که طرف مقابل جنس مخالف است و یا خیال می کند که این طور است جایز نمی باشد.چون با عث فساد و مفسده می شود و لهو و لعب و لغو است.سخن بیهوده است و بس .
البته در جواب بنده که پرسیدم :گاهی بعضی برای پرسش مسایل شرعی ارتباط برقرار می کنند و این حکمش چیست؟ فرمودند: اگر فقط برای طرح سوال و جواب آن باشد اشکالی ندارد ولی در غیر این صورت خالی از اشکال نیست.
دوست داشتم که تا صبح با این بزرگوار صحبت می کردم.حدود نیم ساعت با ایشان بودم که دیگه دیدم باید مراعات حالشان را کنم و در همین حال فرد دیگری وارد برای صحبت و طرح سوال.

اما خواهر و برادرم اگر به این مساله توجه نداشتیم ، از این به بعد بر من و شما حجت تمام است.چرا که دیگر می دانیم که چه باید بکنیم.البته اینکه تا الان هم دنبال آموختن این مساله نبودیم خود بی تقصیری نیست ولی از این به بعد تکلیف عوض شده.
بیایم روح امر به معروف و نهی از منکر رو زنده کنیم.اگه دوستی رو دیدید که به این مساله مبتلا با روش خودش اون فرد رو آگاه کنیم.یادمون باشه که طرز برخورد ما و عملکرد ما خیلی مهمه.

با توکل به خدا و توسل به ائمه (ع) حرکت می کنیم.انشاءالله خودشان کمکان کنند.
از همه التماس دع دارم.بسیار بسیار.....اللهم عجل لولیک الفرج