فرهنگ عرب به ايران تحميل شده است؟!!

«باسمه تعالی»<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />
راجع به تعریف فرهنگ مناقشات زیادی مطرح میباشد طوری که با مراجعه به تعاریف آن به بیش از پانصد تعریف خواهیم رسید اما مشترک تعاریف و ریشه فرهنگ را باورها واعتقادات وارزشهای یک ملت میدانند و لایه رویین آن فرهنگ را تمدن(علم،صنعت،معماری،هنر، زبان ،عادات و رسوم ،لباس وغیره) می نامند.
لذا ریشه اصلی فرهنگ ، باورها ،عقاید ، هنجارها و ارزشهای اخلاقی واجتماعی میباشد.
وملاک ومناط جدایی وتشخص فرهنگها این مسایل میباشد
مثلا شما با این معیار میتوانید اختلاف فرهنگ غنی ایرانی را از دیگر فرهنگها تبیین کنیید
اینکه بعضی میگویند فرهنگ عربی به ایران تحمیل شده، اشتباه میباشد زیرا فرهنگ تحمیلی نیست بلکه امری قلبی و قبول شدنی است مضافا به اینکه در جامعه شناختی ایرانی گفته شده که ایران در طول تاریخ از روحیه استقلال طلبی برخوردار بوده و زیر امور تحمیلی قلبا نمیرود
ونیز عرب جاهلیت قبل از اسلام دارای فرهنگ غنی و قابل قبولی برای ملتهای دیگر نبوده چه برسد برای تمدن عظیم ایرانی معاصر اسلام.
پس این فرهنگ عربی نبوده که ایران آن را پذیرفته بلکه فرهنگ وحی الهی که مطابق با نیازهای فطری انسان و قانع کننده کنجکاوی و سعادت طلبی و جاودانه خواهی انسانی است، را پذیرفته است.
 واین مغالطه است که بگوییم فرهنگ عربی بر ایران مسلط گشته بلکه فرهنگ الهی است که مردم ایران با تمام وجود، آنرا پذیرفته و از آن دفاع کرده و میکند.
لذا این هنر اسلام ودین فطری الهی است که توانست از آن عرب جاهلی انسانهای شجاع بافرهنگ وتمدن ساز همچون ابوذر غفاری ، کمیل ، عمار یاسر ، مقداد ، سلمان فارسی ، صهیب رومی وبلال حبشی و.... بسازد.
البته ایران هم که دارای فرهنگ و تمدن بزرگی بود با تعلیمات رسول اکرم(ص) به اوج تعالی ابو علی سیناها و فارابیها و خواجه نصیر الدین طوسیها وخوارزمیها رسید
وباتمام وجود این فرهنگ الهی را قبول وحفظ و منتشر کرد
طوری که پیامبر مژده داد: این ایرانیهایی که شما (اعراب) اسلام را به آنها یاد خواهید داد در یک زمان آنها به شما دین(فرهنگ و تمدن) را یاد خواهند داد
ودر این زمان شما میبینید که  این فرهنگ ایرانی اسلامی است که لبنان و فلسطین را نجات میدهد وآمریکا را در عراق دچار مشکل میکند واین تمدن جدید ایرانی اسلامی است که غرب را با تمام تکنولوژی به وحشت و انفعال دچار کرده طوری که بعد از دو سال و نیم بازرسی دقیق از تجهیزات هسته ای و عدم دستیابی به کوچکترین انحراف هسته ای میگویند دانشمندان جوان هسته ای ایرانی نباید حتی تحقیقات هسته ای انجام دهند اما پاسخ خود را از مردم عزت طلب ایران دریافت کردند
الان ایران اسلامی نسبت به تمامی کشورهای عربی که از فرهنگ عزت طلب الهی دور شده اند جلوتر است وبا سرعت حیرت آوری در همه پارامترهای تمدن سازی  در حال سبقت گرفتن از دیگرانند(دستیابی به علم انجماد سلولهای بنیادین)
/ 4 نظر / 13 بازدید
بهزاد تقوی

سلام.بسیار خوب است.موفق باشی.به من هم سر بزن .خوشحال میشم.

mojtaba

اللهم صل علی محمد(ص) و آل محمد(ص) و عجل فرجهم و العن اعدائهم اجمعين

حسین

متشکرم***بشما لینک دادم

نجوای شاکی

سلام عليکم..........اره واقعن مشکل ما اينکه خودمونو باور نداريم...........يا علی