ولادت حضرت زهرا (س) ۲

...

و درود بفرست بر بتول پاک ... فاطمه دختر پيمبرت و پاره تن< دل خالص و جگر پاره او و هديه و تخفه ای که از تو به ان حضرت رسيد.

در اين کناره گيری نشانه ای بر عظمت مقام حضرت فاطمه (س)‌، بانوی بانوان جهان است، بدان پايه که بيان را يارای شرح ان نيست،‌ شايد اختصاص ميوه بهشتی به خرما و انگور(يا سيب)به خاطر کثرت برکت ان دو و منافع بسياری است که از انها حاصل می شود، زيرا در ديگر درختان اين همه منفعت و برکت نيست و با توجه بر اينکه اين دو ميوه از زيادتی گِل آدم (ع) به وجود امده اند،‌ بعيد نيست که اين خود اشاره به کثرت بهره و فايده اين نسل پاک با برکت و زيادتی ذريه و فرزندان انها داشته باشد، که اگر توفيق باشد در اينده به ان اشاره خواهد شد.

هنگامی که زمان حامله شدن به فاطمه فرا رسيد، جبرئيل به فرمان خداوند بر پيامبر نازل شده به ان حضرت دستور  داد که از مردم کناره گيری کند و رفت و امد با انان نداشته باشد، گوشه ای خلوت و بی رفت و آمد را برگزيند و به عبادت و پرستش الهی مشغول شود و حتی يک لقمه از غذاهای دنيوی نخورد و يک جرعه از اين ابها نياشامد ، بلکه مرتی روزه بگيرد و با خرما ، انجير يا سيب افطار نمايد.تا اينکه نطفه او از غذای بهشتی منعقد گردد، پس از انکه اصل ان نطفه در شب معراج با خوردن ان ميوه های پاکيزه شکل گرفته و موجود شده بود( اين نيز دليل ديگری بر نام انسيه الحوراء که در قبل نيز گذشت)

التماس دعا.........اللهم عجل لوليک الفرج

اگر توفيق بود باز هم ادامه دارد.......

/ 11 نظر / 13 بازدید
نمایش نظرات قبلی
علیرضا

سلام خدمت رسيديم برای عرض ادب ......و البته استفاده .............دعاگوی ما باش ...............يا زهرا (سلام ا... عليها)

علیرضا

سلام مجدد . راستی من هم update شدم . سر بزن . خوشحال می شم نظر بدی . .......یا علی

behesht

بنام خدا سلام بزرگوار....خيلی خوب بود موفق باشی اگر با تبادل لينک موافق بوديد حتما کامنت بگذاريد...ياعلی

عشق به حسين عليه السلام

بسم رب الشهدا با سلام و عرض تبريک به مناسبت ايام ولادت ام ابيها حضرت فاطمه زهرا (س) و تشکر از مطلب زيبای شما . و من الله التوفيق التماس دعا .

الهدي

سلام.....پيشاپيش عيد ولادت خانم رو تبريک می گم.ملتمس دعا هم هستيم.ياعلی.ع.

موشکی و نظامی

با سلام ميلاد با سعادت حضرت زهرا رو به شما تبريک ميگم. /// يا زهرا

wood

سلام دوست عزيز منم ميلاد خانوم فطمه زهرا (ص)رو تبريک ميگم www.harfedele.persianblog.ir

عشاق الزهرا [س]

خجسته سالروز ولادت حضرت زهرا (س) و همچنين روز مادر را به والده گرامی و ارجمند تبريک و تهنيت عرض می کنم .. (بروز شد) .. صفای قدمتان و در انتظار رقص قلمتان . تا بعد ...

نشسته به راه

سلام دوست گرامی ..... ميلاد حضرت زهرای اطهر را به پيشگاه حضرت ولی عصر و خدمت شما محب اهل بيت تهنيت عرض می کنم..... راستی دعاگو بوديم !!