ولادت حضرت زهرا (س)

سلام.ما هم از مشهد برگشتيم.
پیشاپیش سالروز ولادت پر برکت بهانه افرینش فاطمه الزهرا(س) بهجه قلب المصطفی را تبریک عرض می کنم.
با اين که به اخلاص دعا کردم و رفتم ...... افسوس که اين سفره رها کردم و رفتم
الحمدلله قسمت شد در ايام عزای مادر سادات به پابوس فرزندشون امام رضا(ع) رفتيم. دعا گوی همه عزيزان بالا سر حضرت بودم.اگه قب.ل باشه.البته امام رضا (ع) مادری ان و دارای دنيای کرم. می خواستم در مورد امام رضا (ع) بنويسم.ولی باشه برای مطلب بعدی بريم مدينه و همونجا که امام رضا (ع) هم راضی تره.
حضرت فاطمه(س)‌ در روز ۲۰ جمادی الاخری در چهل پنج سالگی پيامبر ديده به جهان گشودند چنانچه از امام محمد باقر(ع) و امام جعفر صادق(ع) روايت شده است. اغاز حمل حضرت خديجه به حضرت فاطمه بدان گونه بود که شب معراج حضرت رسول از ميوه های بهشتی (سيب و خرما) تناول فرموده. خداوند انها را در صلب پيامبر قرار داده.پس از هبوط به زمين با خديجه همبستر شد و او به فاطمه(س) حامله گشت.بنابراين حضرت حوريه ای انسانی است و هرگاه نبی اکرم مشتاق بوی بهشت می شد،‌ فاطمه (س)‌را می بوئيد و از اوبوی بهشت و درخت طوبی را استشمام می کرد. به همين جهت بيش از حد معمول او را می بوسيد تا جائی که برخی از همسران ايشان که نسبت به والایی مقام و ارج و مرتبه فاطمه(س)‌ شناختی نداشه(يا داشتند از روی حسد و ....) بر اين کار ايراد گرفتند.

يک شبهه مهم :

اگر کسی بگويد: معراج حضرت رسولشش سال قبل از هجرت بوده(و بنا به قولی دو سال پس از بعثت) و تولد حضرت فاطمه (س)‌ در سال پنجم، و اين مطلب با هيچ يک از ان دو قول ساز گار نيست.

در پاسخ می گوئيم: حضرت رسول فقط يک بار به معراج نرفته اند بلکه از حضرت صادق (ع) روايت شده که فرموده اند: حضرت رسول ۱۲۰ بار به معراج  برده شده اند، هيچ معراجی نبوده مگر اين که خداوند درباره ولايت علی (ع)‌ و امامان پس از او بيش از انچه که در باره فرايض و احکام فرموده باشد،‌سفارش کرد.

کناره گيری حضرت به مدت چهل روز از خديجه (س)‌ به خاطر ان بود که اماده فراگرفتن هديه و تحفه پروردگار جهانيان شود و مقصود از اين هديه حضرت فاطمه (س) بوده است چنان که در زيارت ان حضرت امده:

و صل علی البتول الطاهره....فاطمه بنت رسولک و بضعه لحمه و صميم قلبه و فلذه کبده و التحيه منک له و التحفه.

ادامه دارد....

/ 5 نظر / 12 بازدید
عشاق الزهرا [س]

سلام .. ظاهرا اوليم .. زيارت قبول . ما هم ولادت حضرت زهرا س رو پيشاپيش تبريک می گيم . التماس دعا . ياعلی مدد . . .

shayan

مرسی که سر زدی و تبريک ميگم تولد خانم فاطمه زهرا (س) رو به تمام کسانی که اين بلاگ رو ديدن ميکنند

پلاک جنگی

سلام حميد دوست دارم اندازه يه دونه ....... که خودت ميدونی سکرت بمونه ها پيش خودمون باشه به ما هم سر بزن يا علی

mokh less

مبـــــــــــــــــارک باشه ... کاش برای تولد هم يه دهه جشن بگيريم

مارکو پلو

سلام مهربان کجائی مومن دلم برات تنگ شده بود شکفتن ياس آل ياسين بر شما هم مبارک باشه يا علی مدد