بازخوانی نامه های امام (ره) -2

و با فداکارى و خونِ پاک برادران جانباز مجاهد خود، انقلاب را به ثمر رساندید و با همت بزرگ خود و ملت غیور و قواى نظامى و انتظامى متعهد، ایران عزیز را از لوث رژیم منحط شاهنشاهى پاک و دست جنایتکار اجانب را از کشور اسلامى قطع کردید، بهوش باشید که دشمن در کمین است و طرفداران شیطان بزرگ و رژیم غاصب، دست اندر کار توطئه.

این جانب در روز ولادت سید شهیدان و پاسدار عظیم الشأن اسلام و حضور شهداى انقلاب، تذکراتى مى‏دهم، باشد که گوشه‏اى از تکلیف اسلامى خود را ادا نموده و به شما خیانت نکرده باشم:

١- ممکن است در بین شما پاسداران عزیز در سرتاسر کشور، افرادى خیانتکار نفوذ کرده باشند و با کشیدن بعضى از جوانان پاکدل متعهد، به انحراف از قبیل سرپیچى از احکام دادگاههاى انقلاب و عدم رعایت انضباط و مقررات و اقدام به مصادره اموال و بازداشت اشخاص بدون مجوز قانونى، شما را در بین ملت به غیر از آنچه هستید جلوه دهند و زحمات طاقتفرساى شما عزیزان را در پیشگاه ملت هدر دهند. و باید بدانید اشخاصى که دعوت به هرج و مرج مى‏کنند، دشمنان شما و انقلاب اسلامى هستند، و در صورتى که به چنین اشخاصى برخوردید، به دادگاهها معرفى نمایید تا با موازین اسلامى و قانونى آنان را مجازات کنند.

٢- لازم است از فرماندهان خود اطاعت کنید که عدم مراعات انضباط سربازى و پاسدارى موجب تضعیف قواى مسلح است؛ و کسانى که شما را به این نحو اعمال دعوت مى‏کنند در صدد تضعیف شما هستند و اگر آگاهانه عمل کنند، از دشمنان انقلاب و اسلام هستند و لازم است آنان را معرفى نمایید تا قاطعانه با آنان برخورد شود.

٣- مراعات هماهنگى با سایر قواى نظامى و انتظامى و ارگانهاى دولتى، از وظایف حتمى شما پاسداران محترم و سایر قواى مسلح است، و اطاعت از فرمانده کل قوا که نماینده این جانب است، از وظایف شرعى و اسلامى شما و همه قواى مسلح است.

۴- من مى‏دانم که شما عزیزانم از طبقه محروم و حقوق شما ناچیز است، ناچار شما دلاوران که خود را به آب و آتش زدید و انقلاب را پیروز کردید و ادامه دادید، براى دریافت حقوق و رسیدن به زرق و برق دنیا نبود و اکنون نیز نیست و براى خداوند و در خدمت اسلام بوده و هست. توجه به وضع سربازان صدر اسلام که گاهى با یک دانه خرما روزِ خود را به سر مى‏بردند و با دشمن به جنگ برمى‏خاستند و اجر خود را از خداى تعالى مى‏خواستند، همه سختیها را جبران مى‏کند.

۵- آقاى رئیس جمهور و دولت، لازم است در تقویت قواى مسلح خصوصاً پاسداران انقلاب، کوشش کنند و نقیصه و کمبود آنان را جبران نمایند؛ و شوراى انقلاب و پس از آن مجلس شوراى اسلامى بودجه نیروهاى مسلح خصوصاً پاسداران را به طور شایسته تصویب، که تقویت اینان حافظ استقلال کشور و ادامه نهضت است.

۶- کمیته‏ها تا موقعى که محل احتیاج هستند و ضرورت اقتضا مى‏کند باید باشند ولى تصفیه آنها لازم است؛ و کسانى که بر خلاف مقررات اسلامى عمل مى‏کنند باید اخراج شوند.

٧- این جانب همان طور که در ارتش بعضى از آقایان را منصوب نموده‏ام تا گزارشاتى از ارتش در سراسر کشور تهیه و هر هفته این جانب را از آنچه در آنجا مى‏گذرد مطلع سازند، در سپاه پاسداران و ژاندارمرى و شهربانى هم اشخاصى را تعیین خواهم کرد تا با اعضاى مسلمان و متعهد و مسئول ارتش و این ارگانها، دست به تشکیل سازمان بررسى نیروهاى نظامى و انتظامى زده و بر تمام این نهادها نظارت نموده و گزارشات جامعى تهیه و این جانب را نیز آگاه گردانند. و من امیدوارم که تمام قواى مسلح که امروز در خدمت اسلام هستند هماهنگ و هم صدا در حراست از کشور عزیز و اسلام بزرگ کوشش کنند و با پشتوانه ملت از هیچ آسیبى نهراسند.

٨- من از همه ارگانهاى دولتى و ملى و همه گروهها مى‏خواهم که از گروهگرایى و دسته‏بندى و فرصت طلبى و هواهاى نفسانى احتراز کنند و خود را در راه خدمت به ملت و خلق مستضعف قرار دهند، و از راهى که ملت مى‏رود منحرف نشوند، و خداوند عالم‏را حاضر و ناظر ببینند و از اختلاف و نفاق دست بردارند و مصالح کشور را بر مصلحت خویش مقدم دارند، و در صدد تضعیف یکدیگر برنیایند و با ملت رزمنده به پیش روند که خدا با آنان است و پیروزى نهایى نصیب آنان است. خداوند قادر، حافظ همگان باد.

درود خدا و بندگان صالحش بر روان شهداى انقلاب. و اخیراً لازم است تذکرى که همگان بدان آگاهى دارند بدهم و آن لزوم تقدیر از شهداى انقلاب و خانواده آنان و معلولین و مصدومین مى‏باشد. و لازم است عموم دستگاههاى اجرایى امورى را که مربوط به شهدا و خانواده آنان و معلولین و مصدومین است با کمال سرعت عمل نموده و تسهیلات لازم را در مورد آنان معمول دارند؛ که اینان بر ما و ملت شریف حق بسیار بزرگى دارند. و اگر معلوم شود که کسانى در بعضى از ادارات و وزارتخانه‏ها براى اجراى امور شهداى انقلاب و خانواده آنها اشکال‏تراشى مى‏کنند، به عنوان ضد انقلاب باید مورد تعقیب واقع شوند. از خداوند متعال عظمت اسلام و مسلمین و کشور عزیز را خواستارم. و السلام على عباد اللَّه الصالحین.

روح اللَّه الموسوی الخمینى‏

صحیفه امام    ج‏١٢  ص  ۴٣١

/ 0 نظر / 7 بازدید