ياد امام و شهدا ...دلو می بره کرب و بلا...


بسم الله الرحمن الرحيم

فقدان شهادت گون سردار سردار رشيد اسلام، سرلشكر احمد كاظمي و تعدادي از سرداران و افسران سپاه در حادثه هواپيما، اينجانب را داغدار كرد. اين فرمانده شجاع و متدين و غيور از يادگارهاي ارزشمند دوران دفاع مقدس و در شمار برجستگان آن حماسه‌ي بي‌نظير بود.

 تدبير و قدرت فرماندهي او در طول جنگ هشت ساله كارهاي بزرگي انجام داده و او بارها تا مرز شهادت پيش رفته بود. آرزوي جان باختن در راه خدا در دل او شعله مي‌كشيد و او با اين شوق و تمنا در كارهاي بزرگ پيشقدم مي‌گشت.
اكنون او به آرزوي خود رسيده و خدا را در حين انجام دادن خدمت ملاقات كرده است. اينجانب شهادت اين سردار رشيد و نامدار و ديگر جان باختگان اين حادثه را به همه‌ي ملت ايران به ويژه مردم عزيز و شهيد پرور نجف آباد، تبريك و تسليت مي‌گويم و از خداوند متعال براي بازماندگان اين شهيدان، بردباري و قدرت تحمل و پاداش صابران و براي خود آنان علو درجات اخروي را مسالت مي‌كنم.

سيد علي خامنه‌اي

۱۱ تن ديگر سخن مقام معظم رهبری رو (که فرموده بودند:قبلا دروازه ای برای شهادت بود و حال درب کوچکی ، بايد لياقتها را زياد کرد) با عمل ثابت کردند.سردمدار و طلايه دارشان سرلشگر پاسدار حاج احمد کاظمی شرح حال زيبائی داره.همون طور که در تلويزيون مشاهده کرديد خاطره ای که حضرت آقا تعريف کردند.کاش آقا يه روز برا منم دعا کنه.

آخرين دستنوشته اين بزرگوار در نيمه شعبان نيز حاکی از حال و صفای شهادتگونه ايشان بوده:

سلام بر شهيدان راه خدا و سلام بر دليرمردان و شيران روز و زاهدان شب، سلام بر شهداي خطه شجاعان، مردان ايثار، مجاهدان راه خدا و يادگاران دفاع مقدس.

سلام بر همرزمان و ياوران امام (ره)، شهيدان حميد و مهدي باكري. سلام بر شما رزمندگان كه يكايك ايستاده‌ايد، پشت در پشت هم، گوش به فرمان "سيد علي"، پا جاي پاي حميد و مهدي رو به كربلا به قدس با آرزوي مولايمان.

در آستانه زادروز ميلاد منجي عالم بشريت با شما عهد مي‌بندم كه از ايستادگي و دلدادگي شما بر خود ببالم و پاسدار ارزشهاي والايتان باشم".

غلامرضا کرمی نماینده کرمان از همرزمان شهید در یادداشتی در رثای فضائل و ویژگی های اخلاقی و مدیریتی  آن شهید بزرگوار نوشته است: "زمین تفتیده جنوب و کوههای سربه فلک کشیده غرب از این سردار وفادار به نظام و رهبری خاطراتی بس شنیدنی دارد".

و اين روايت ناگفته از آن بزرگوار نشانگر اوج مصيبتی است که بر سر ما آمده است:

پس از تحركات گسترده گروه‌‌هاي تروريستي مورد حمايت صدام در سال 1374، احمد كاظمي به همراه دو هزار نفر از نيروهاي زبده‌اش، مسئوليت انجام عملياتي پيچيده و خطرناك را در عمق 160 كيلومتري خاك عراق بر عهده گرفت. او و نيروهايش، با گذشتن از مناطق صعب‌العبور كوه‌هاي شمال عراق، به شكل غيرمنتظره‌اي، مقر گروه‌هاي تروريستي متجاوز به خاك ايران را كه از سوي صدام حمايت مي‌شدند، محاصره كرد. وي در حالي كه مي‌توانست، اعضاي اين گروه‌ها را نابود كند، به آنان فرصت داد تا بين فعاليت سياسي عليه جمهوري اسلامي و اقدامات تروريستي، يك راه را انتخاب كنند.

درايت كم‌نظير شهيد كاظمي، باعث شد تا بدون شليك حتي يك گلوله، اين گروه‌هاي تروريستي متزلزل شدند؛ رسانه‌هاي بزرگ دنيا، از اين اقدام كاظمي به عنوان «عمليات شگفت‌آور سپاه پاسداران در عمق خاك عراق» ياد كردند.

اين اقدام، نظامي ـ سياسي احمد كاظمي در مرزهاي غربي كشور، در مورد نحوه برخورد با نيروهاي ضدانقلاب بود كه در كشور عراق رفته و از آنجا با كمين عليه نيروها و مردم ايران در مناطق مرزي، باعث كشتار آنان مي‌شدند.بعدازظهر روز 26 جولاي سال 1996، دويست وسيله نقليه ايراني به همراه دو هزار نيروي مسلح به سلاح‌هاي سبك و سنگين، از مرز ايران و عراق در منطقه پنجوين گذشته و به سوي كوه سنجق در منطقه اربيل در شمال كردستان عراق ـ منطقه‌اي كه در كنترل نيروهاي اتحاديه ميهني كردستان عراق بود ـ حركت كردند. در سحرگاه روز 28 جولاي، آنان بر منطقه و كمپ‌هاي حزب دمكرات كردستان ايران و همچنين مراكز اداري و مركز كوه سنجق، مسلط شدند و آنجا را محاصره كردند و به اين ترتيب، بيش از سه هزار نفر از پناهندگان و پيشمرگ‌هاي كرد در محاصره نيروهاي احمد كاظمي، از قرارگاه حمزه سيدالشهدا، قرار گرفتند.

در اين زمان، احمد كاظمي با ارسال پيامي به اين قرارگاه ضدانقلاب، به آنان اعلام كرد: ما اينجا آمده‌ايم تا شما، اسلحه و مهمات خود را كنار گذاريد و اگر به مبارزه سياسي اعتقاد داريد، تنها در اين مسير گام برداريد و به مبارزه سياسي اقدام كنيد. اگر هم قصد جنگيدن داريد، ما اكنون آماده‌ايم كه با شما مردانه مبارزه كنيم.

گزارشگر بخش جهاني «بي.بي.سي» در 31 جولاي اعلام كرد: نيروهاي ايران، اردوگاه مخالفان دولت ايران در كوه سنجق را محاصره و پس از دو روز، بدون هيچ‌گونه درگيري، آنجا را ترك كردند و هيچ‌كس آسيب‌ نديد.

در 29 و 30 جولاي، خبرگزاري‌هاي فرانسه و «رويترز» نيز از اين واقعه نظامي گزارش‌هايي انعكاس داده و اعلام كردند، به رغم پيشروي 160 كيلومتري ايران در خاك عراق تا منطقه كوه سنجق و رويارويي مستقيم نيروهاي ايراني و پيشمرگ‌هاي كرد، هيچ‌گونه درگيري رخ نداده است.

در آن مقطع، احمد كاظمي، يك توافقنامه سياسي ـ نظامي با رهبران كردهاي اردوگاه كوه سنجق امضا كرد كه بنا بر آن، قرار شد كه آنان از آن پس، اسلحه را كنار گذاشته و ديگر عمليات نظامي انجام ندهند و تنها به فعاليت سياسي روي آورند. در مقابل، ايران نيز از اقدام مسلحانه عليه آنان خودداري كند.

هنگام بازگشت نيروهاي ايراني به داخل مرزهاي كشور، هواپيماهاي جنگنده آمريكايي تنها بر فراز منطقه مانور مي‌دادند و شاهد قدرت‌نمايي نيروهاي ايراني در شمال عراق بودند. نظاميان آمريكايي كه نمي‌توانستند در اين مقطع، حمله نظامي و اقدامي در خور انجام دهند، صرفا به مانورهاي نظامي بي‌ثمر بسنده كردند.

 اينها قطره اي بود از درياي بي كران شجاعت ايمان تدبير و صلابت اين شهيد بزرگوار و همرزمان شهيدش كه بارها و بارها در طول جنگ تحميلي تكرار شده بود. خداوند تمامي آنان را مهمان سفره ارباب بي كفن حضرت اباعبداله الحسين قرار دهد.

دلم، دلم چه كند با غم نبودن تو
ببين كه در غم تو چون به خون نشست دلم

و اين هم قسمتی از وصيت نامه فرمانده نيروی زمينی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی سرلشگر حاج احم کاظمی(زيد مقامه)  :

بسم الله الرحمن الرحيم... خداوندا فقط مي خواهم شهيد شوم. شهيد در راه تو. خداي مرا بپذير و در جمع شهدا قرار بده . خداوندا روزي شهادت مي خواهم که از همه چيز خبري هست الا شهادت! ولي خداوندا تو صاحب همه چيز و همه کس هستي و قادر توانايي . اي خداوند کريم و رحيم و بخشنده تو کرمي کن لطفي بفرما مرا شهيد در راه خودت قرار ده با تمام وجود درک کردم عشق واقعي ات

 

التماس دعا..........اللهم الرزقنی توفيق جهاد و شهاده فی سبيلک سريعا

/ 15 نظر / 16 بازدید
نمایش نظرات قبلی
رضا

سلام ۱- شما اقا حميد هستيد؟اگر نيستيد پس کی هستيد؟ دوما اينکه التماس دعا يا علی

گروه313یار

با سلام و عرض تبریک به مناسبت عید سعید غدیر از دیدن وبلاگ شما بسیار لذت بردم اگر مایل به تبادل لینک می باشید لطفا سری هم به ما بزنید و با پیغامی من را مطلع کنید التماس دعا یا علی

خاتون

سلام . عيدتون مبارک ..... دلم نمیخواد بگم التماس دعا . چون فکر میکنین واسه دعا هه کامنت گذاشتم نه واسه عید . واسه همین : دوباره عیدتون مبارک .....

عاشورائيان

بسم الله // خجسته عید الله الاکبر ، روز اکمال دین، عید سعید غدیر خم بر شما محب مولا علی مبارکباد ... یا علی مدد ... وبلاگ حقیر با یاد و خاطره شهید حاج احمد کاظمی و همرزمانش بروز شده

حامد(داداشت)

سلام . يادشان گرامی باد . گلها می روند زودچه کنيم باين همه غم در دل . انشاا... موفق باشی ياعلي

حسين

سلام عليكم خيلي خوب است اميد وارم در اينده بهتر بشه خوب براي تعجيل در فرج آقا امام زمان و سلامتي اقا مون رهبر عزيز دعا كنيد

حسين

سلام عليكم خيلي خوب است اميد وارم در اينده بهتر بشه خوب براي تعجيل در فرج آقا امام زمان و سلامتي اقا مون رهبر عزيز دعا كنيد

bahar

سلام وخسته نباشين وبلاگ خوب ومفيدی دارين ولی جسارت شرمنده يه خورد رنگ فونت(البته از نظر بنده حقير) مناسب نيست يعنی با رنگ زمينه که قاطی ميشه نميشه مطالبو درست خوند البته شايد از ديد من اينطوری باشه ولی در هر صورت جالب بود موفق باشين در ژناه خدا وامام زمان التماس دعا