پاسخ به بعضی شبهات

اول از دوستانی که مطلب قبلی و کامنت های آن رو نخوندند خواهش می کنم که بخوندند و بعد اين مطلب رو مطالعه کنند.

در ضمن اين خبر مهم رو مطالعه کنيد.

در ابتدا بايد عرض کنم نه بنده مجتهد هستم و نه حکمی رو صادر کرده ام.خدا شاهد است که از اول می دونستم اين مشک پيش می اد و از قصد اين نام را گذاشتم.برادران و خواهران هيچ وقت سطحی ننگريم.مثل اينکه ما جهاد اکبر را يادمان رفته و تا اسمی از جهاد می آيد ياد جنگک  می افتيم.اگر مطالب خيلی قبل حقير را مطالعه فرموده باشيد می بينيد که منظورم چيشت.هميشه اين را گفته و می گويم تا خود و امريکای درون خود را نکشی .تا يزيد و يزيان درون خود را نشناسی و به هلاکت نرسانی نمی توانی به شهادت برسی.ايا واقعا خيال می کمنی که آن تير يا ترکشی که در معرکه جنگ به بدن شهيد می خورد همين طوريست.ژس چه فرقی بين او و آن اجنبيان است؟

برادر و خواهرم کمی تاريخ را مطالع کنيد.در سال ۶۲ هجری يزيد مست با چکمه وارد مسجد النبی می شود.با منجنيق کعبه را تا کمر خراب می کند.آن زمان امام سجاد(ع) هم بود.ولی ايشان دست به دعا نبرد.

مگر ان کعبه همان کعبه نبود که وقتی ابره به ان همله کرد عذاب خدا براو وارد امد.مگر يزيد بدتر از ابرهه نبود.آيا نعوذ بالله خدا عوض شده بود؟ يا به قول پکی پير شده بود.با نه کار داشت گفت الان نمی رسم.کمی اعتقاداتمون رو درست کنيم.

مگر زمان امام حسن(ع) نمی گفتند حکم جهاد بدهيد ولی هر وقت اعلام می کردند کم می آرودند. و همين در زمان امير المومنين(ع) نيز بود.

ببينم چند نفر رفتيم و به پای ولی فقيه افتاديم که آقا اذن جهاد بديد.آقا جان سينه مان سنگينی می کند.مگر عباس صبر کرد تا ابا عبدلله به او دستور دهد.مگر قاسم صبر کرد تا دستور بگيرد.کدام يک از شهدای کربلا ابی عبدلله اول به او دستور ميدان داد؟ همه رفتند به پای ابی عبد الله افتادند و از ايشان اذن خواستند.اين کلام مولا را فاموش نکنيم که فرمو: مثال امام و مردم مثال کعبه است که مردم بايد به دور او جمع شوند نه اين که امام به دنبال مردم بيايد.

تنها علی اکبر بود که او هم آمد و در خواست ولی ديگر ابی عبدلله امتناع نکرد.باز هم ااصرار از او بود نه از امام.

خودمان را با اين چيزها توجيه نکنيم. من دشمن نظامم .باشد:

 مشتاق گل از سرزنش خار نترسد

مگر امام در وصيت نامه شان نفرمودند هر گاه مردم احساس کردند مسئولين خواسته يا نا خواسته از مسدوليت خود بر نمی آيند بايد خود اقدام کنند.شما چه می دانيد رهبر چه قدر جلسه با اقايون گذاشتند و هشدار دادند.آخه من هر چی بگم شما می گی داری نظام رو تضعيف می کنی.ضد ولايتی و ...

پناه می برم بر خدا و باز می گويم :

 مشتاق گل از سرزنش خار نترسد

برارد و خواهرم من نگفتم بريد و بجنگيد .من نگفتم بريم عراق و سينه سپر کنيم.بايد با دليل بری.حد اقل نگران باشيم.چند نفر کارمون رو ول کرديم رغتيم پيش علما .مراجع ولی فقيه گفتيم .ما بچه ايم .عقلمون نمی رسه.ديدی يه بچه چه جو.ر وقتی يه چيز می خواد ميره گير می ده عباشو نو بکشيم. التماس کنيم.مهرشوبرداريم.عين بچه ها.بگيم: يالا. من نمی دونم . بايد تکليف منو روشن کنيد.آقا جون ترو به مادرت.سينم داره می ترکه ديگه توون ندارم.نمی دونم چه کنم.يکی می گه کار دارم.يکی می گه زورمون نمی رسه.يکی می گه دستم مجروحه.يکی می گه ماردرم اجازه نمی ده.يکی می گه بچمو چه کار کنم.امثال منم علاوه بر اينها گير داديم می گيم بايد آقا بگه.تا اقا نامه نفرسته در خونمون ما نمی آيم.نکنه مثل اهل سنت بگيم اگه حق با علی بود بايد خودش می اومد جلو.اره برادر .درد توی سينه زياده.سينه داره منفجر می شه.انشاءالله از شبه ها نجات پيدا می کنيم.

باز هم اگه سوال و شبه ای بود بفرمائيد.نمی دونم شايد هم من اشتباه می کنم.شما هم منو راهنمائی کنيد.

ولی با هم می گويم

 عجلوا به الجهاد

التماس دعا.

/ 9 نظر / 18 بازدید
hosein

سلام حمید جان اولا حرفهای من شبه نبود بعد هم راجع به این جمله شما باید گفت: مگر امام در وصيت نامه شان نفرمودند هر گاه مردم احساس کردند مسئولين خواسته يا نا خواسته از مسدوليت خود بر نمی آيند بايد خود اقدام کنند.شما چه می دانيد رهبر چه قدر جلسه با اقايون گذاشتند و هشدار.... حضرت اقا به هر کس که لازم باشه هشدار داده اگر به من و شما هم هشدار دادند راجع به این موضوع حتما وارد عمل خواهیم شد!!! بعد هم جوابهاتون ایرادی بر میاحث بنده نبود دیگه بحث رو ادامه نمی دم/ رهبری داریم مجاهد و شجاع ...

adam

سلام..مطلب خواندنی ای بودنمی دونم چرا بعضی ها جهاد روفقط در لشکر کشی می دونن به طوری که جهاد اکبر به نظر من و خيلی ها هموون جهاد با نفس..به نظر من حرف حسین آقا هم با شما تقریبا مثل هم است شما هردو میگین:....شما چه می دانيد رهبر چه قدر جلسه با اقايون گذاشتند و هشدار دادند....انوقت بازم...............عجلوا بالجهاد..

شهادت

السلام عليک يا رسول الله السلام عليک يا امير المونين/ميلاد مولاي متقيان ابالحسن علي ابن ابيطالب صلوات الله عليه بر همه مومنين و و محبين حضرتش مبارک باد/@};-@};-@};-

علی

سلام اخوی جان شهادت خواهر امام حسین (ع) و دختر امیر المومنین رو تسلیت می گم . خیلی خوشحالم که این مواضع رو می شنوم ولپی باید قبول کرد که هر چی که از ما شنیده بشه مخصوصا توی این فضای تک بعدی برای یه عده حجته و طبقش عمل می کنند و ما باید مواضعمون رو تعدیل کنیم و ثل همیشهمنطقی ارائه کنیم این موضع تا اون موضع کلی فرق داره و این موضعت رو منم هستم ولی قبلی هر چند گفتی برای تحریک و تحرک بوده بازم غیر منطقیه حتی اگر برای تحریک باشه چون خیلی ها رو هوایی کردی و لی با این حال دستت طلا منم هستم .

علی

اما بازم یه چیزی توی فر مایشاتت هست که من نیستم اونم اینه که ما بریم پیش علما و بهشون فشار بیاریم اینو رو شن نگفتی ولی توی فرمایشاتت مستتره و باید بدونی هر وقت وقتش بشه آقا خودش به ما امر می کنه اخوی جان بهتره به جهاد اکبر برسیم جهاد اصغر وقتش که شد خودمون را می افتیم ان شا الله یه شعرم بنویسم برات . دو باره این منو دلی که خستست / کتاب کهنه ای که نیمه بستست / منو دلای عشق دود و باروت / جماعت به فکر عرش و لا هوت / جنگ نگو نگو دلم آب می شه / دلم برای جبهه بی تاب می شه / جنگ صدای پای آب حوره / صدای جاری صفا و نره / صدا یک سبد گل نمازه / هر کسی که جبهه نره می بازه / اما جونم برات بگه که آقا / بیضه دین ولایته به مولا / جهاد بی اذن علی قتاله / فکر بکنی شهادته خیاله/ بچه برو به درسو مشقت برس / ولی مطلقم علی بیداره . یا حق .

ياس

بسم الرب الشهدا***شهادت حضرت زينب (س) تسليت باد***يا علی مدد