سفری با برکت....

بسم الله الرحمن الرحیم
آخرین روز ماه مبارک رمضان بود.دلم خیلی گرفته بود.هوای امام رضا(ع) کرده بود.راه افتادم رفتم راه آهن.نزیدک اذان مغرب بود.بلیط گیر آوردم.۱۰ دقیق به اذان سوار قطار شدم و قطار ساعت ساعت ۵:۴۰ حرکت کرد.نتونستیم نماز رو اول وقت بخونیم.)البته من تنها بودم.منظورم بقیه مسافرها هست(ورامین قطار ایستاد برای نماز مغرب و عشاء.داخل مسجد شدم .دیدم نماز جماعت ، طبق عادت نگاه کردم ببینم امام جماعت کیه؟حداقل ظاهر العدالت که باید باشه.دیدیم خیلی نورانیه و حدسی هم زدم.چون چهرشون رو ندیدم.نماز تموم.دیدم حدسم درست بوده.همونی که می خواستم برم دفترشون برای طرح یک شبهه همسفرمه.سلام کوتاهی و خدا حافظی...خیلی صمیمی بودند.شنیده بودم ولی باورم نمی شد.
دنبالشون رفتم و کوپشون رو یاد گرفتم....با پسرشون صحبت کردم و قرار شد نیم ساعت دیگه بیام تا حضرت آقا جابجا بشن.
رفتم و برگشتم.چند تا خانم خدمت آقا بودند.منتظر موندم تا اومدن بیرون.رفتم داخل کوپه .گفتم می خوام خصوصی صحبت کنم.همه رفتند بیرون.حتی محافظ ها.فقط یکی شون بیرون ، دم در ایستاده بود.منم دلو زدم به دریا...یک سوالی که الان می خوام بگم و منظورم هست رو مطرح کردم.بعد یک شبهه ای که برای یکی از دوستان پیش اومده بود و من نتونستم به قطع جواب بدم رو مطرح کردم و فهمیدم که درست بوده.و بعد یک مساله شخصی.
اما سوال اول چه بود؟...
قبل از سفر یکی از خواهرها از مطلبی گلگی می کردند و دو دل بودند در مورد رابطه خانم ها و آقایون در چت و به صورت نوشتاری ،صوتی و حتی اس ام اس.این رو با من مطرح کردند.جوابهائی به ایشون دادم.ولی خیلی صریح و به قطع نمی تونستم جواب بدم.
اینکه می گم سفر پربرکتی بود برای همین ها ست.مطلب رو خدمت حضرت آیت الله مکارم شیرازی)حفظه الله مطرح کردم و ایشون در جواب به حقیر خیلی صریح فرمودند :
اینگونه رابطه ها که فرد می داند که طرف مقابل جنس مخالف است و یا خیال می کند که این طور است جایز نمی باشد.چون با عث فساد و مفسده می شود و لهو و لعب و لغو است.سخن بیهوده است و بس .
البته در جواب بنده که پرسیدم :گاهی بعضی برای پرسش مسایل شرعی ارتباط برقرار می کنند و این حکمش چیست؟ فرمودند: اگر فقط برای طرح سوال و جواب آن باشد اشکالی ندارد ولی در غیر این صورت خالی از اشکال نیست.
دوست داشتم که تا صبح با این بزرگوار صحبت می کردم.حدود نیم ساعت با ایشان بودم که دیگه دیدم باید مراعات حالشان را کنم و در همین حال فرد دیگری وارد برای صحبت و طرح سوال.

اما خواهر و برادرم اگر به این مساله توجه نداشتیم ، از این به بعد بر من و شما حجت تمام است.چرا که دیگر می دانیم که چه باید بکنیم.البته اینکه تا الان هم دنبال آموختن این مساله نبودیم خود بی تقصیری نیست ولی از این به بعد تکلیف عوض شده.
بیایم روح امر به معروف و نهی از منکر رو زنده کنیم.اگه دوستی رو دیدید که به این مساله مبتلا با روش خودش اون فرد رو آگاه کنیم.یادمون باشه که طرز برخورد ما و عملکرد ما خیلی مهمه.
با توکل به خدا و توسل به ائمه (ع) حرکت می کنیم.انشاءالله خودشان کمکان کنند.
از همه التماس دع دارم.بسیار بسیار.....اللهم عجل لولیک الفرج

/ 12 نظر / 15 بازدید
نمایش نظرات قبلی
خيبريان

بسم رب الشهدا . سلام دادش برام دعا کن يا علي مددی از اطاعت و عبادت چهمی دانم .

reza

سلام و عرض ادب خدمت حميد آقا. خيلی زيبا و پر محتواست. التماس دعا. يا علی مدد.

امير

به نام خدا.فراموش نكنيم اين فتواي ايشون است.مثلا بعضي مراجع زياد اشكال نميگيرن بعضي در حد تبادل اطلاعات رو بي اشكال ميدونند بعضي هم مثل ايشون اقاي بهجت يا اقاي فاضل مطلقا حرام ميدونند.قول به اينكه حجت بر ما تمام شده صحيح نيست.هر كسي با مرجع خودش.البته حجت بر مقلدين معظم له تمام شده است.فقط تعجبم ازين بود كه ايشون رو فقط ميشه موقع نماز ظهر ماه رمضان تو مدرسه امام علي تو قم ديد(خيابون صفاييه)و چون ازين مراجع دولتي هستند خيلي سخته ديدنشون چطوري تو قطار بودند؟خب اينم يه چيز جديده ازين كارا بعضي موقع ها ميكنن.وبلاگ قشنگي داريد موفق باشيد

علیرضا

سلام عليکم/اولا که زيارتتون قبول دوما از اين موضوعی که از آقای مکارم سوال کردين ممنون چون منم در اين مورد مشکل داشتم/موفق باشين

فاطمه

به نام حضرت دوست .... اى مهربان؛ بگذار تا در ميان ستاره‏هاى شب و تنهايى شب با تو سخنى داشته باشم؛ بگذار تا از درد جدائيت كه با غيبتت همه تكيه‏گاه مظلومان ازبين‏رفته بنالم؛ پيش از تو آب معنىِ دريا شدن نداشت ولى مى‏دانم كه با حضورت در ميان مردم هر قطره آب معنى يك دريا را مى‏دهد و حتى گياهانى كه با نبودنت اجازه زيبا شدن نداشتند ولى با تو گلستان مى‏شوند؛ اما افسوس كه بوى غيبتت به مشام تنهاييم مى‏رسد اى آقاى من؛ شنيده‏ام كه با نماز خواندن شماست كه خورشيد جان مى‏گيرد و با هر نفس شماست كه روشنتر مى‏شود! آخر از حريم كدامين بهارى كه عاشقانت با شنيدن نامت به قامت سبزت مى‏ايستند و قلبهايشان را به سوى شما روانه مى‏سازند؛ من مى‏دانم كه دل شما مانند دريا پاك است، روييدن خورشيد از خاك، معناى وجود تو را مى‏دهد و بهار را در نام شما مى‏جويم. سلام بزرگوار .... مطالب بسیار شیوا و دلنشین بود .... موید و مهدوی باشید .... در پناه حضرت دوست ....

صبح ظهور

سلام برادر خوب انشاءلله موفق باشيد.....همجنين در دروستان...يا حق

محب فاطمه(س)

سلام.در جواب به اون خواننده گرامی بايد عرض کنم که من نظر چند تن از علما از جمله:مقام معظم رهبري، آيت الله بهجت، آيت الله فاضل،آیت الله سيستانی و حتی خود آیت الله مکارم رو به صورت غير مستقيم گرفته بودم.ولی اينکه از زبان خود اين بزرگوار شنيده بودم چيز ديگری بود و اون استدلالاتی که ايشون با صبر و حوصله برای اين فتوای علما داده بودند برام جالب بودوبه هر حال من وظيفه خودم رو انجام دادم و هر کس مامور به وظيفه خود است ولی خداکند که وظيفه خود را خوب بشناسيم و خارج از وظيفه کاری نکنيم. ور در جواب به بزرگوار ديگری که از اين عمل ايشون تعجب کرده بودند بايد گفت : وقتی رئيس جمهور با قطار به مشهد ميروند از ايشان و ديگر بزرگواران.و در ضمن اگر ايشان می خواستند غير اين رو عمل بکنند دارای اين همه ارج و قرب بين مردم نبودند.چرا که همه پشتيبان رهبرمون هستند که فرمودند: اگر از طرف مردم و دوستن جهت مسائل امنيتی ملامت نمی شدم با خودروی پيکان به انجام امور می پرداختم.التماس دعا.........اللهم عجل لوليک الفرج

پیاده رو خاطرات

طومار اعتراض به تحريم فروش قطعات يدكي هواپيماهاي غيرنظامي به ايران

مطلع

ما و مجنون همسفر بوديم در صحراي عشق / او به منزلها رسيد و ما هنوز آواره ايم

حاج رضا

ای ....ديدی بلاگتو پيدا کردم حالا امشب با خيال راحت می خوابم يا علی